Search
Close this search box.

Alüminyum Köşe Presi

Aluminyum-Profil-Kose-Presi-Intel-Makina

Alüminyum Köşe Presi

Alüminyum Köşe Presi

Alüminyum profil işleme makinaları kategorisinde, çift kafa kesim makinasında kesilen ve ölçülendirilmesi yapılan profiller, otomatik alüminyum köşe presi makinasında birleştirilerek çerçeve haline gelmesi sağlanmaktadır. İntel makina tarafından yüksek teknoloji ile üretilen özel tasarıma sahip alüminyum köşe presi makinası, cephe giydirme, alüminyum kapı ve pencere sektöründe yüzlerce firma tarafından yüksek memnuniyet ile kullanılmaktadır. Alüminyum köşe presi makinamız ile çalışma videosunu aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

Alüminyum Köşe Presi Nasıl Çalışır ?

İntel makina tarafından üretilen, alüminyum köşe presi bir çok firma tarafından uzun süredir güvenle kullanılmaktadır. Köşe Pres Makinası alüminyum doğramaların köşelerinin birleştirilmesinde kullanılır. Köşe presleme işlemi öncesinde alüminyum dilimler operatör tarafından profillere yerleştirilerek doğramanın köşesi oluşturulur ve köşe makinenin arka çenesine dayandırılır. Makinenin pres bıçaklarının yüksekliği alüminyum profiller ve bu profillere uygun alüminyum takozlar ile dizayna göre ayarlanabilmektedir. Böylece farklı alüminyum sistemlerinin köşe pres işlemleri için tek makine kullanılabilmektedir. Vidalamaya göre çok daha iyi sızdırmazlık ve estetik görünüm sağlayan Wedge Corner Press işlemi sayesinde 90° köşe birleşim elde edilir. Makinenin hidrolik sistemi 6500 kgf yüksek basınç sağlayarak hatasız köşe birleşimlerini sağlar. Dikey hidrolik pistonlar ile alüminyum doğramanın köşesi en iyi şekilde sabitlenir ve minimum toleransla sonuç elde edilir. İntel Alüminyum köşe Pres Makinası ayarlanabilir destekleri sayesinde her türlü profil kesitine göre köşeleri birleştirme imkanı sağlar.

Makinenin pres bıçakları mıknatıs sabitleme sistemi sayesinde farklı profillere göre kolaylıkla ayarlanabilmekte ve köşe presleme işleminde minimum toleransla çalışmaktadır. Ön kare sistemi, alüminyum doğramanın köşesinin presleme işlemi sırasında sabitlenmesini sağladığı gibi, profillerin kolay yüklenmesi ve boşaltılması için hidrolik olarak kaldırılıp indirilebilmesini sağlar. Basma ayak pedalı ile kontrol edilebilir. İki elin kullanılmasını gerektiren CE yönetmeliğine uygun kontrol paneli sayesinde kesici bıçaktan kaynaklanan iş kazalarının önlenmesi ve maksimum güvenli çalışma ortamının yaratılması sağlanmaktadır.

Aluminyum-Profil-Kose-Presi-Intel-Makina
Aluminyum-Profil-Kose-Presi-Intel-Makina