Search
Close this search box.

Cnc İşleme Merkezleri

Cnc İşleme Merkezleri

CNC profil işleme merkezleri

İntel makina tarafından üretilmekte olan pvc işleme merkezleri, alüminyum ve PVC profillerin ve hafif metallerin işlenmesi için CNC profil işleme merkezleri. Bu merkezlerde alüminyum, çelik, paslanmaz çelik, pirinç, IPE, PVC, saf alüminyum ve benzeri metal iş parçaları yüksek hız ve kalitede işlenmektedir. Servo motor kontrollü 3, 4 veya 5 eksende çalışabilen CNC işleme merkezlerinin modelleri ile kesme, gravür, delme, frezeleme ve diş açma gibi sayısız işlemi gerçekleştirmek mümkündür. Farklı talaşlı imalat ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunan bu merkezler, firmayı birden fazla makine satın alma zorunluluğundan kurtarıyor. İş süreçlerinde daha fazla verimlilik ve kalite sağlarlar. Profil işleme, son teknoloji çözümlerle basitleştirilmiştir.

PVC profillerin işlenmesinde yarı otomatik makineler kullanılıyordu. Bu makinelerde iş sürecinin her aşaması operatör tarafından kontrol edilmektedir. Ayarlar manuel olarak yapıldığından komutların manuel olarak girilmesi gerekiyordu. Her sektörde olduğu gibi bu alanda da zaman içerisinde teknolojik gelişmeler fark edilir hale gelmiştir. Mekanik kesim makinaları yavaş yavaş yerini NC, PLC ve CNC kontrollü makinalara bıraktı. En önemli gelişmeler CNC makine sistemleri alanında yaşandı. Bu bilgisayar kontrollü makineler tamamen yeni üretim teknolojisine dayanıyordu. Üniversal torna ve freze makinelerinin yerini zamanla CNC profil işleme merkezleri ve diğer makineler almıştır.

Geleneksel makinelerden CNC makine türlerine geçişte farklı aşamalar yaşanmıştır. Öncelikle harici dijital ölçüm sistemleri dahili hale geldi, bu da verimliliğin ve kalitenin artırılmasını mümkün kıldı. Daha sonra kesme ve tasarım eksenleri makinenin hafızasına girdi. Otomatik makineler bilgisayar programlarına entegre edildiğinde üretim hataları azaldı. Makinelerin kullandığı özel programlar muhasebe hatalarının önüne geçti. Daha sonra tek kafalı veya çift kafalı CNC kesim makinaları üretildi. Bu, farklı eksenlerde otomatik kesim yapılmasını mümkün kıldı. Ayrıca profillerin yükleme ve boşaltma işlemleri de tamamen otomatik hale getirilmiştir. Yeni model CNC kesim makinaları ve fiyatlarıyla sektörel gelişim hızlandı. İno Makine olarak biz de bu süreçte kendi aksiyonlarımızı aldık. Kullanıcılarımıza üretim süreçlerinde yepyeni teknolojilerden faydalanma fırsatı sunduk.

CNC profil işleme merkezlerinin avantajları nelerdir?

Firmamız tarafından imal edilmekte olan bilgisayar destekli otomasyon sistemleri artık üretim süreçlerinin birçok alanında kullanılmaktadır. Öyle ki, en küçük fason atölyelerden en modern endüstriyel üretim tesislerine kadar pek çok alanda CNC makine ve sistemlerini görüyoruz. Yeni model CNC işleme merkezi ürünleriyle aslında pek çok farklı işlemi gerçekleştirmek mümkün. Örneğin tek bir CNC işleme merkezinde doğrama, delme, kazıma, kapı ve pencere kolu, kilit yuvası açma gibi birçok farklı frezeleme işleminin gerçekleştirilmesi mümkündür. Veya ebatlı profillerin başlıklarının ayarlanması, vida yerlerinin açılması gibi işlemler için farklı makineler kullanılmasına gerek yoktur. Yüksek kaliteli CNC profil işleme merkezleri ile tüm bu süreçleri hızlı, kolay ve hatasız tamamlamak mümkündür. Genel olarak bu merkezlerin avantajlarının şu şekilde olduğunu söyleyebiliriz.

Bir çok makinanın işini tek bir makinada, daha hızlı ve daha yüksek hassasiyetle yapmaktadır. makine tedarik etme ihtiyacından kurtarır. Farklı türdeki metallerin ve diğer malzemelerin aynı ürünle işlenmesine olanak sağlar.Tesiste yerden tasarruf sağlayan tek kalıcı çözümdür. En küçük alanda maksimum çalışma kapasitesine ulaşır. Şirketin seri üretim potansiyelini arttırır.İnsan emeğine olan ihtiyacı azaltır. Ve işletme hatalarını en aza indirir. CNC takım tezgahlarındaki işlemler yüksek hassasiyetle yürütülür. Üretim süreçlerini planlarken zaman ve enerji tasarrufu sağlar. CNC sistemlerinin 7/24 kesintisiz çalışabilme özelliğine sahip olması verimliliği en üst düzeyde artırmaktadır.
CNC profil işleme merkezleri özel yazılımlar ile çalışır. Tekrarlanan işlemler için yeni programlamaya gerek yoktur. Bu, üretim kalitesinin korunmasını ve zaman kayıplarının önlenmesini sağlar. Mastar ve benzeri aksam larla zaman kaybı yaşanmaz.
Üretim sürecinde kalıp veya şablon gerekmediği için üretim maliyetlerini azaltır. İş parçasında değişiklik yapmayı kolaylaştırır. Programda yapılacak küçük bir güncelleme ile üretim aynı kalitede devam edecektir.

CNC işleme merkezi türleri

Üretim süreçlerindeki farklılıklar CNC işleme merkezi türlerinin de farklılaşmasına yol açmaktadır. Bu bağlamda farklı başlıklar altında farklı sınıflandırmalar yapmak mümkündür. Örneğin CNC alüminyum profil işleme merkezi, alüminyum profil sistemlerinin üretimi için tasarlanmış bir CNC işleme merkezidir. Bu ürünler aynı zamanda PVC profilleri de işleyebilmektedir. Bazı modellerde kesme fonksiyonu standarttır veya opsiyonel olarak mevcuttur. CNC PVC profil işleme merkezi yalnızca PVC profillerin işlenmesi için tasarlanmıştır. Bu merkezlerin bazı modelleri aynı zamanda kesim işlemlerini de gerçekleştirmektedir. CNC endüstriyel metal işleme merkezi, alüminyum ve PVC profiller hariç en kalın alüminyum ve hafif çelik iş parçalarını işleyebilen bir CNC makinesi türüdür. CNC dik işleme merkezi ağır sanayiye yönelik bir üründür.

CNC router plaka işleme merkezi her türlü metal, kompozit, ahşap veya plastik yapıdaki plakaların kesilmesine olanak sağlar. Ayrıca panellerin ebatlanması ve derzlenmesi işlemlerini de yürütür. Öte yandan CNC alüminyum kompozit panel ebatlama makinaları da önemlidir. Bu merkezler kompozit panel işleme için daha iyi bir seçimdir. Verimlilik açısından çift istasyonlu CNC profil işleme merkezleri daha avantajlıdır. Çünkü bu merkezler aynı özelliklere sahip iki makineyi çalıştırabilecek aynı üretim kapasitesini sunuyor. En yaygın uygulama alanları alüminyum profillerdir. Ayrıca çelik profiller, pirinç profiller ve diğer profiller de bu merkezlerde en sık karşılaştığımız profillerdir.

CNC kesim makinelerinde kesme açıları ve boyutları, kesme hızı, süresi ve diğer parametreler makineye yüklenen komutlar sayesinde tam otomatik olarak gerçekleştirilir. Operatörün görevi, profili yalnızca ilk başlatmadan sonra belirli aralıklarla yüklemektir. Kesim sırasında ortaya çıkan metal tozu veya talaş parçacıklarının temizlenmesi hava tertibatı sayesinde otomatik olarak gerçekleştirilir. Ayrıca atılan parçaların toplanması işlemi otomatiktir. Bu sayede parçalar sağa sola sıçramaz. İş sağlığı ve güvenliği açısından herhangi bir risk bulunmamaktadır. Ayrıca CNC kesim makineleri operatörlere kesim işlerini optimize etme fırsatı sunuyor. Profil kesimi yüksek hassasiyetle sorunsuz ve çapaksız olarak gerçekleştirilir.

PVC CNC KÖŞE TEMİZLEME,CNC KÖŞE TEMİZLEME MAKİNASI,PVC TEMİZLEME MAKİNALARI,PVC PROFİL İŞLEME MERKEZİ,DÖRT KÖŞE KAYNAK